Gabriela Štiková

zakladatelka platformy Terapeutická klinika, terapeutka, konzultantka osobního rozvoje

Užitečnost - změna - naděje - partnerství

Čtyři klíčové principy, které charakterizují moji terapeutickou práci. 

Terapie je cesta ke změně, která je užitečná a vede ke zlepšení žití. Jako terapeutka vytvářím prostor pro užitečnou změnu, který je bezpečný a kde můžeme společně prozkoumávat vaše schopnosti, dovednosti, funkční modely chování a posilovat to, co funguje. Záleží mi na tom, co mi bude klient říkat nakonci, až bude odcházet a naše setkání pro něho bude užitečné.  Zajímám se o změnu, netlačím na ni - respektuji tempo klienta.

Mám naději, že mým klientům může být lépe, že mohou žít spokojený život. A umožňuji klientům budovat si svoji vlastní naději. 

Naše spolupráce je založená na vzájemné důvěře. Všechno, co mi svěříte beru s vážností a respektem. Své klienty vnímám jako odborníky na vlastní žití a věřím, že přestože se možná necítí nejlépe, tak společně můžeme pracovat na takové změně, která jim umožní lepší žití, i přestože budou trvat některé okolnosti.

Terapeutický rozhovor vnímám jako  příležitost prozkoumat svůj život z různých perspektiv, vést se sebou inspirující rozhovory, klást si nové otázky a mít možnost mluvit o tématech, která byste se styděli nebo nechtěli sdílet se svými přáteli či kolegy. Terapie může být také cestou k osobnímu rozvoji a hlubšímu sebepoznání. 

Ráda bych se s vámi podělila o mé hodnoty, které tvoří základ mé terapeutické praxe:

  • Spolupráce - Věřím, že úspěch terapie je založen na  spolupráci mezi námi. Jsem tu, abych vám naslouchala, podporovala vás a společně s vámi hledala cesty ke spokojenému žití. Od vás očekávám ochotu spolupracovat na změně, která je užitečná a vede k tomu, že vám bude v životě lépe.
  • Nesoudím - Nezáleží na tom, jaký život vedete, jaké je vaše náboženské přesvědčení nebo etnický původ - nebudu vás soudit. Mým cílem je být užitečná, nikoli vás kritizovat. Avšak upřímně řečeno, nemohu pracovat s lidmi, kteří se dopustili zločinu proti dítěti nebo jsou vrahy.
  • Etické jednání - Jsem zde proto, abych vám poskytla bezpečné prostředí, ve kterém se budete cítit respektováni a uznáni jako lidská bytost. Vaše soukromí je pro mě velmi důležité a zaručuji mlčenlivost ohledně vašeho případu, s výjimkou situací, kdy mám ze zákona oznamovací povinnost.
  • Osobní rozvoj - Jako terapeutka se neustále vzdělávám a zdokonaluji své dovednosti. Účastním se školení, seminářů a supervizí, abych vám mohla nabídnout co nejlepší péči a podporu na vaší cestě.

Jsem otevřená spolupráci s jakoukoliv věkovou skupinou, nejvíce zkušeností mám s dospívajícími, mladými dospělými (včetně těch z dětských domovů a pěstounské péče) a lidmi z business světa.

Těším se na naše společné setkání a jsem připravena být vaším průvodcem na cestě osobního růstu a změny! 

Řekli o terapii se mnou....

Děkuji Gábi za pomoc při mém osobním růstu jako Matky, Manželky a Ženy. Díky našim rozhovorům dokážu lépe pochopit, jak rozvíjet vztah se svým mužem a dětmi. Jak jim více naslouchat a méně rozkazovat. Jak ostatním vyjádřit, co bych si přála, místo musíte udělat. Díky vám si více vážím pozitivních změn a dokážu slevit ze svých nároků jak na sebe, tak ostatní kolem a s daleko lepším výsledkem, než bych vůbec doufala. Děkuji vám a přeji hodně pracovních úspěchů. 

podnikatelka

Gábina nám velice pomohla a dala prostor, abychom si sami došli k řešení, jak si poradit jako rodiče ve složitém období naší dcery. Rozhovor dcery s Gábinou byl tak přirozený a přitom neuvěřitelně posunující nás obě, jak mou dceru tak mě jako Matku. Díky Gábině, se naše dcera přestala bát a vidí před sebou jen další výzvu, kterou zvládne, a to jí udělá daleko odolnější a silnější. Mám velkou radost při pohledu na naší usmívající se dceru, ze které se postupně stává mladá sebevědomá žena.

maminka dospívající dcery

Paní Gábina je naprosto úžasná terapeutka. Cestou k ní se necítím většinou nejlépe, ale od ní pokaždé odcházím s úsměvem na tváři a cítím se mnohem lépe. Vždy mi předá pozitivní energii, ze které pak čerpám ještě několik dní. Také se mi moc líbí zázemí, kde terapie probíhá, dokážu se uvolnit a všechno to napětí a stres jdou ihned stranou. Jsem moc ráda, že mám to štěstí a mám právě ji, moc mi pomáhá a já se moc těším na další sezení.😊 

studentka VŠ

Nejlepší psychoterapeutka, vždy odcházím s úsměvem na tváři. ❤️ Protože to vždy skvěle zakončíme bez ohledu na rozebírané téma.
Jo a ještě jedna boží věc! Před začátkem terapie mi vždy paní Gábina (jo, ta skvělá psychoterapeutka) dává možnost si vybrat jaký chci čaj, anebo jestli mi má udělat kávu. Je to hezu. Člověk se pak cítí mnohem lépe.  

studentka VŠ

Paní Gábina mi pomohla uvědomit si, že můj život nemusí být tak mizerný, jaký jsem měla pocit, že je. Nejprve jsem nevěděla, co očekávat, ale nyní se na každou terapii těším a po odchodu se cítím, jako bych mohla dokázat vše, což si zamanu. Pomohla mi znovu nalézt sebevědomí. Vždy si mě vyslechne a dává mi cenné rady. 

supervizorka v hotelu

Vše naprosto v pořádku. Nalezení řešení problému a vedení celou dobu :)

telefonní operátor