Přednášeli jsme na konferenci pro učitele ZŠ a SŠ

25.09.2023

Ve středu 20. září se konala konference "Finančně gramotná a podnikavá škola", na kterou jsme byli pozváni jako přednášející. 

Zastupovala nás Gabriela Štiková, kterou děti i téma technologií velmi baví a  navíc také dokáže své myšlenky a nápady předávat poutavou formou. 

V době, kdy jsou technologie všude kolem nás a stávají se neoddělitelnou součástí našeho života, je tento zdravý přístup dětí k technologiím klíčový. Gabriela zdůraznila, že technologie by měly být nástrojem, který nám pomáhá, ale neměly by nás ovládat nebo nás svazovat.

Zdůraznila také roli školy při využívání technologií. Škola by měla být místem, kde se děti učí správně využívat technologie -  efektivně a bezpečně. Zároveň je také důležité, aby děti věděly, že technologie nejsou všechno a že je důležité umět se od technologií také odpojit a věnovat se jiným aktivitám.

Gabriela také představila techniky mindfulness, které jsou účinné při odvracení pozornosti od digitálních technologií. Těmito technikami se děti mohou naučit, jak se vypořádat s přetížením informacemi, jak se naučit být více přítomni a jak lépe zvládat stres.

Jsme vděční, že jsme měli možnost se podělit o naše myšlenky a nápady na tak významné konferenci a věříme, že jsme přispěli k dalšímu rozvoji vzdělávacího systému v naší zemi.

Pro všechny, kteří by měli zájem o naše závěry a myšlenky, jsme připravili prezentaci ke stažení zde na našem blogu. Doufáme, že vám bude užitečná a inspirující stejně jako bylo pro nás inspirující mít možnost se podělit o naše poznatky na konferenci "Finančně gramotná a podnikavá škola".